Indywidualne wkładki ortopedyczne

Zadaniem wkładek indywidualnych u dorosłych jest ustawienie stóp, kolan w pozycji prawidłowej, zmniejszenie bolesności, odciążenie miejsc najbardziej przeciążonych, stworzenie komfortu i wygody chodzenia.

 

U dzieci dobrze dopasowane wkładki indywidualne są skuteczną pomocą w korekcji wad stóp, kolan i kręgosłupa. Zadaniem ich jest prawidłowe ustawienie całego organizmu. Takie ustawienie daje możliwość prawidłowego rozwoju całego aparatu ruchu. Zabezpiecza przed problemami bólowymi w wieku dorosłym. Niezauważone wcześnie i w porę nieskorygowane wady nasilają się w miarę dorastania i dojrzewania młodego organizmu, co w konsekwencji prowadzi do bolesnych niewydolności, a także do trwałych zniekształceń. Obecnie dysponujemy tak nowoczesnymi materiałami i technologią wykonywania wkładek, że w 80% przypadków w zupełności wystarczają do korygowania dysfunkcji stóp i chodu. Dzięki wkładkom zmieniamy napięcie mięśniowe w takim stopniu, że niwelujemy nawet bóle kręgosłupa szyjnego. Dysponujemy także bogatą ofertą wkładek profilaktycznych oraz zwiększających komfort chodzenia. Oferujemy indywidualne wkładki zarówno dla dzieci jak i dorosłych na miarę nowoczesnej technologii:

  • ortopedyczne
  • profilaktyczne
  • komfortowe na stopy wrażliwe i cukrzycowe
  • profesjonalne – sportowe dla różnych dyscyplin
  • aktywno-dynamiczne PODIATECH
oferujemy również

WKŁADKI AKTYWNO-DYNAMICZNE PODIATECH

Super lekkie, cienkie i łatwe w czyszczeniu wkładki aktywno- dynamiczne zostały stworzone przy zastosowaniu najnowszych technologii ortopedii obuwniczej.

Dzięki wysoce fachowej wiedzy wyspecjalizowanego zespołu, powstała doskonała kombinacja form budowy obuwia, tj. według pojedynczych faz budowy, zależnie od rodzaju uprawianego sportu, stanu stopy oraz właściwości buta, zaprojektowanego według uznania klienta.

Aktywno-dynamiczne wkładki są zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających sportowcach, gdyż pozytywnie wpływają na osiągnięcia sportowe! Nowa technika podeszwy obuwia stymuluje część podeszwy stopy, a tym samym całą muskulaturę stopy, co wpływa korzystnie również na muskulaturę podudzia. Wkładki dynamiczne sprawdzają się podczas uprawiania takich sportów jak jogging, golf, kolarstwo, nordic walking, ale także przystosowane są do chodzenia na co dzień.

Doskonałe rezultaty noszenia wkładek potwierdzają angielscy i francuscy fachowcy i terapeuci.

Badania wykazały zmniejszenie dolegliwości aż u 53 proc. oraz znaczne zmniejszenie dolegliwości aż u 54 proc. badanych ochotników. Wynik ten wskazuje na 96,2 proc. zadowolonych klientów.